Filtry strzykawkowe PVDF (polifluorek winylidenu), CHROMAFIL®
Obudowa polipropylenowa:
Większa odporność w porównaniu z obudowami akrylowymi lub polistyrenowymi
Obudowa spawana ultradźwiękowo a nie klejona:
Brak ryzyka ekstrakcji składników kleju. Możliwa filtracja w obu kierunkach, ciecz nie może ominąć membrany
Złącze wejściowe "Luer-Lock":
Bezpieczne złącze umożliwiające pracę w wyższym ciśnieniu
Złącze wyjściowe "Luer":
Standardowe złącze Luer dla filtrów o śred. 3 mm i 25 mm, w przypadku membran o śred. 15 mm "minispike Luer"
Deflektor:
Strumień cieczy jest rozdzielany i prowadzony tak aby nie uderzał bezpośrednio w membranę, chroniąc ją przed uszkodzeniem.
Element podający ciecz na membranę w kształcie gwiazdy:
Ciecz jest równomiernie rozprowadzana na całej powierzchni membrany. Skutkuje to lepszym wykorzystaniem powierzchni i dużą wydajnością przepływu, a filtr zapycha się wolniej.
Oznaczenia kolorowe:
Górna strona filtrów o śred. porów 0,2 µm jest żółta, a filtrów o śred. 0,45 µm bezbarwna. Różne typy membran są oznaczane różnymi kolorami.
Mała objętość martwa:
Ok. 80 µl dla filtrów o śred. 25 mm, ok. 35 µl dla 15 mm i ok. 5 µl dla 3 mm.
Specyfikacja:
Obudowa membrany jest wykonana z polipropylenu (PP). Ten materiał jest bardzo odporny chemicznie wobec większości rozpuszczalników oraz zawiera bardzo małą ilość ekstrahowalnych substancji. Daje to możliwość używania go z prawie wszystkimi rozpuszczalnikami, kwasami i zasadami. Specjalnie pogrubiona krawędź obudowy jest idealna przy używaniu filtrów w automatach laboratoryjnych (np. Benchmate™). Filtr wlotowy i wylotowy może być podłączony do kolumienek CHROMABOND® przy selektywnym przygotowywaniu próbek za pomocą specjalnego adaptera. Wszystkie filtry mogą być sterylizowane w autoklawie w +121 °C przy nadciśnieniu 1,1 bara przez 30 minut.
Chromafil™Xtra:
Oznakowane do certyfikacji i walidacji metod. Obudowy z bezbarwnego polipropylenu z nadrukowanym typem membrany, średnicą i rozmiarami porów. Membrana hydrofilowa do polarnych i niepolarnych roztworów, rozpuszczonych w wodzie oligomerów i polimerów. Zdolność wiązania białek 20 µg/ filtr 25 mm. Filtry PVDF ze zintegrowanym filtrem wstępnym z włókna szklanego (GF/P) są zalecane do filtracji próbek biologicznych zawierających dużą ilość cząstek. Te filtry mają dużą zdolność wiązania białek. Mogą także filtrować roztwory polarne i niepolarne.
Zastrzegamy możliwość wycofania produktów z oferty. Urządzenia dostarczone mogą się różnić od prezentowanych na zdjęciach np.: w zależności od wybranych opcji.
W przypadku towarów BHP dostępność zostanie podana po złożeniu zamówienia.